SağlıkYaşam

Poponuzu temizlemenin en iyi yolu nedir?

Poponuzu temizlemenin en iyi yolunu sizler için araştırdık.

Makat temizliği, Makat temizliği çok önemlidir. Hem hanımefendilerin hem adamların dikkat etmesi gerekir. Makatın kirli kalması ciddi sıhhat problemlerına neden olur. Makat bölgesinin kirli kalması kısırlığa kadar gidebilecek ciddi sıhhat problemlerına neden olur. Makat temizliği hem sıhhat açısından çok önemlidir. Hemde hijyen açısından çok önemlidir. Makat bölgesi temiz olmayınca bu bölgede yanma, batma ve ciddi kaşıntılar meydana gelir.

Çevredeki insanları rahatsız edecek kadar kötü bir koku yayar. Bu yüzden mutlaka makat bölgesindeki temizliğe dikkat edilmelidir. Makat bölgesindeki terlemeyi engellemek için sentetik değil de daha çok pamuklu iç çamaşırları tercih edilmelidir. Pamuklu iç çamaşırları makat bölgesinin hava almasına destek sağlar. Pantolon seçerken kesinlikle geniş olmasına dikkat edilmelidir. Dar ve sıkı pantolonlar makat bölge sağlığı için hiç doğru bir tercih değildir. Banyodan sonrasında makat bölgesinin mutlaka iyice kurutulması gerekir. Havuza girildikten sonrasında ıslak mayo ile fazla kalınmamalıdır. Bu konum makat bölgesinde enfeksiyona neden olur. Banyo yaparken makat bölgesine mutlaka sabun kullanılmamalıdır.

Bir tek ılık su ile yıkanmalıdır. Kullanılan sabunlarda kimyasal olduğundan makat bölgesinde tahrişe neden olur. Makat bölgesinin içine kesinlikle sabun şeklinde kimyasallar değdirilmemelidir.

Makat bölgesinden içeri kaçan sabun vücutta rahatsızlıklara neden olur. Makat bölgesinde şiddetli yanma olur. Makat bölgesinin temizliğine en çok tuvaletten sonra dikkat edilmelidir. Günden bir çok kez wcye gidildiği için makat bölgesinin temizliği tuvaletten sonra çok önemlidir.

Tuvaletten sonra önden arkaya doğru bol su ile yıkanmalı ve mutlaka kurulanmalıdır. Islak bırakılırsa enfeksiyon kapabilir. Bayanların makat temizliğine tane dönemlerinde iki kat daha çok dikkat etmesi gerekir. Kesinlikle tane döneminde pedler sık sık değiştirilmelidir. Uzun süre kullanılan ped hem kötü koku yayar bununla birlikte sağlık açısından sağlıklı olmaz. Mutlaka makat bölgesine sprey gibi kimyasal kozmetik ürünleri kullanılmamalıdır.

Bayanlarda erkeklerde cinsel beraberlikten sonrasında ne olursa olsun makat bölgesini bol su ile yıkamalıdır. Makat bölgesinde oluşabilecek enfeksiyonlara karşı bununla birlikte iyi beslenmekte önemlidir. Beslenmeye dikkat edilmezse vücuda enfeksiyon girmesi daha kolay olur. Erkeklerde makat bölgesinin enfeksiyon kapmasının en büyük nedenlerinden biri de aşırı alkol ve sigaranın tüketilmesidir. Özellikle yazları makat bölgesindeki kıllar uzatılmamalı ve mutlaka sağlıklı bir halde temizlenmelidir.

Etiketler

İlgili Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dikkatinizi Çekebilir

Close
Close