Moda

Bayanların Yaptığı En Büyük Giyim Yanlışları

Moda ve yoldam Danışmanı Asil Çağıl, kadınların yaptığı en büyük giyim yanlışlarını sıraladı ve çözüm önerilerini sundu.

Güzel gözükmek isterken komik duruma düşmek, şıklıkla lüksü karıştırmak, mekana, yaşa uygun kıyafet seçememek kadınların en büyük korkusu. Sadece güzel ve şık görünmek o kadar da oldukça kolay. Birazcık dikkat birazcık da küçük dokunuşlarla hem şık ve alımlı olabilirsiniz. Ünlü Koreograf, Moda ve stil Danışmanı Asil Çağıl, kadınların yaptığı en büyük giyim yanlışlarını sıraladı ve çözüm önerilerini sundu.

YERİNE GÖRE GİYİNMEMEK

Şık bir partiye salaş bir pantolonla, bir sokak festivaline gece kıyafetiyle katılamazsınız. Bu en bayağı görgü kaideıdır. Eğer rahatlığınızın ön planda olacağı bir aktiviteye katılıyorsanız, giysinizi buna nazaran seçmeye özen gösterin.

YAŞINA GÖRE GİYİNMEMEK

Eğer yaşınız 30 ve üzeriyse kamuflaj desenli kıyafetlerinizi derhal gardırobunuzun derinliklerine gömün ya da yeğeninize verin. Çünkü onlar gerçekten gençler için.

TONLARI TUTTURAMAMAK

Renk uyumu mevzusunda takıntılı olabilirsiniz fakat eğer tonları tutturamayacaksınız, boş ver .Bugünlerde bütün modacılar renk uyumunun çok demode bulunduğunu söylüyor. Renk uyumundan çok daha önemli detaylar var…

YANLIZ TAYT GİYMEK

Taytlar birkaç sezondur çok moda fakat eğer bacaklarına yeterince güvenmiyorsanız, asla taytı tek başına giymeyin. Uzun tunikler ve topuklu çizmelerle çok daha çekici görünebileceğiniz hale getirin.

BEYAZ ÇİZME ASLA ALINMAYACAKLARDAN

Modanın duayenleri beyaz; topuklu çizmelerin bir kadını bayağılaştırmaktan başka bir işe yaramadığını söylüyor. Siz de onlara kulak verin ve eğer bu şekilde bir çizmeniz var ise, derhal ondan vazgeçmenin yollarını bulun.

VÜCUTLA ORANTISIZ AKSESUAR KULLANMAK

Eğer gereğinden fazla kiloluysanız, minik bir sırt çantası yerine daha büyük omuz çantalarını tercih etmelisiniz. Böylece fazla kilolarınızı da kamufle edebilirsiniz.

TEK BİR AKSESUARLA ŞIK OLACAĞINI SANMAK

Şıklık bir bütündür ve bunu asla tek bir aksesuarla sağlanamaz. Eğer her tarafınız dökülüyorsa, sadece çok trendy bir çanta veya ayakkabı giyerek kendinizi asla kurtaramazsınız.

ABARTILI GİYİM

Eğer kış aylarını karın aylarca erimediği bir yerde geçirmiyorsanız, asla bu şekilde bir bota ihtiyacınız olmayacak. Özellikle de metropollerde! Havanın her daim değiştiği bahar aylarında daha makul kıyafetler giyerek komik görünme ihtimalini sıfırlayabilirsiniz.

KİLOLU OLDUĞU ŞEKİLDE BEYAZ PANTOLON GİYMEK

Dünyanın en riskli kıyafeti beyaz pantolondur. Pantolonunuz önden oldukça şık görünebilir fakat ya arkadan?
Vücuduna nazaran giyinmek önemlidir. Bir moda kurbanı olmak istemiyorsanız, kıyafet alışverişi yaparken çok iyi düşünün. Kabinde giydiğiniz parçaların her birini ayrı ayrı inceleyin, vücuduna yakışıp yakışmadığına bakın ve öyle alın.

DÜŞÜK BEL JEAN KABUSU

Düşük bel pantolonlar giymenizde bir sakınca yok. Moda giy diyor, markalar onu üretiyor ancak yan yağlarınız yahut göbeğiniz pantolondan fırlıyorsa bu tip pantolonları giymekten kaçının. Bedeninize uygun olmayan her türlü pantolon sizi kötü gösterir.

KAÇIK ÇORAPLA DOLAŞMAK

Kaçık çorapla dolaşmak kadının tüm zarafetini aniden yok edebiliyor. Bu nedenle yanınızda yedek çorap taşımak hayat kurtaran önemli bir detaydır.

KALİTESİZ KUMAŞLAR SEÇMEMEYE DİKKAT EDİN

giysisi denediniz çok beğendiniz, üzerinizde çok güzel durdu. Ama satın almak için kafi değil. Kumaş ve dikiş kalitesi çok önemlidir. Üzerinize seçeceğiniz giyim ucuz durmamalı, sizi terletmemeli veya yıkamada boyası akmamalı.

REKLAM TABELASI GİBİ ALGILANMAYIN

Son olarak, pahalı bir markadan ürün almış olduğunızda üzerindeki logo ne kadar büyükse verdiğiniz paraya o kadar değer diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Markanın temsilcisi şeklinde görünmeyin, satın aldığınız ürünlerin modeline ve kalitesine bakın, eğer yeterince kaliteliyse zaten kendini gösterir.

AÇIK AYAKKABI YAHUT TERLİK BAKIMSIZ AYAKLAR

Bir kadının asla yapmaması ihtiyaç duyulan hatalardan biridir. Bakımsız ayaklarda dünyanın en güzel ayakkabısını da alsanız ya da en şık kıyafetini de giyseniz şık olamazsınız. Eğer ayaklarınıza güvenmiyorsanız açık ayakkabı satın almayı çok tercih etmeyin.

Etiketler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close